zaloguj   |   załóż konto
piątek, 10 kwietnia 2015

Otwarty Festiwal Tortów Artystycznych 2015

Nie może Cię tu zabraknąć!


Emocje coraz większe! Otwarty Festiwal Tortów Artystycznych zbliża się wielkimi krokami, a my nie możemy się doczekać inspisujących spotkań i pięknych prac!

Jeśli pieczesz i dekorujesz torty lub inne słodkości, mam dla Ciebie kilka wskazówek:

 • Zapisz się do udziału w konkursie już dziś (zgłoszenia tylko do 10 maja, a "zaklepane" miejsce zmotywuje Cię do przygotowań).
 • Prawdopodobnie, im większą masz tremę przed zaprezentowaniem swoich prac publiczności i jury, tym bardziej warto je wystawić! Udowodnij sobie, że to nie takie trudne :) i sprawdź reakcje publiczności.
 • Koniecznie weź udział w konkursie, jeśli planujesz produkowanie tortów na zamówienie lub już prowadzisz własną pracownię: udział w konkursach to bardzo skuteczna promocja, tak zaczynały największe światowe sławy!
 • Jeśli zajmujesz się dekoracją w stylu angielskim lub kwiatami cukrowymi i zastanawiasz się nad wyborem kategorii, zwróć uwagę, że te dotyczące tortów i kompozycji kwiatowych dadzą Ci o wiele większe możliwości pokazania kunsztu dekoratorskiego niż małe formy.
 • Jeśli wykonujesz filigranowe, drobne dekoracje albo dekorujesz ciastkowe lizaki (cake pops), "małe formy" to konkurencja wymarzona dla Ciebie!
 • Projektując swoją pracę konkursową, postaraj się aby była oryginalna i zgodna z Twoim stylem; oceniając prace, będziemy też zwracać uwagę na ich spójność i harmonijność, dobór kolorystyki, staranność wykonania i precyzję. Pamiętaj też o zgodności z tematem przewodnim i tym dla danej konkurencji. Pomyśl też o wygodzie krojenia i serwowania.
  Dużo więcej wskazówek na temat projektowania prac znajdziesz w poprzednim wpisie
  "Jak zaprojektować artystyczne wypieki" »

A na deser :) po zakończeniu prac jury, czeka na Ciebie prawdziwa gratka: ekskluzywne szkolenie Bożeny Sikoń, która opowie jak budować swoją "Bibliotekę smaków". Ja też tam będę i cieszę się na to spotkanie (połączone z degustacją!) jak dziecko :D

Z innych zalet udziału w konkursie:

 • Otwarty Festiwal Tortów Artystycznych to świetna okazja na spotkanie jurorów i porozmawianie z nimi o swoich pracach.
 • Podczas festiwalu poznasz osobiście (jeśli jeszcze nie było okazji :)) pozytywnie wspierających: Bożenę Sikoń, Tadeusza Braneckiego, Jarmilę Buczyńską, mnie i właścicielkę Qchni Artystycznej, Martę Gessler.
 • W niedzielę możesz zapisać się na mistrzowskie pokazy dekoratorskie (żaden z tematów nie był jeszcze prezentowany, a cena wstępu to tylko 30zł!)
 • Będą też pamiątkowe dyplomy i miłe nagrody :)

Jak pisałam, nie może Cię tu zabraknąć! Zgłoś się już dziś na stronie www.tortownia.pl/OFTA

Do zobaczenia!Komentarze (0)


Aby dodać swój komentarz - zaloguj się ».
Nie masz jeszcze konta? Załóż konto »

Agnieszka Klimczak

Założycielka i właścicielka tortownia.pl, Dyrektor Akademii tortownia.pl. Ukończyła szereg specjalistycznych szkoleń cukierniczych w Wielkiej Brytanii oraz program FBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest także autorką publikacji w branżowej prasie cukierniczej oraz wydawcą i redaktorką merytoryczną książek o dekoracjach w języku polskim.


W Akademii tortownia.pl prowadzi szkolenia:


Indywidualne konsultacje: zakładam słodką firmę

Styl angielski od podstaw

Bukiet babeczek - dekoracje wyciskane z kremu

Profesjonalny nauczyciel - dekoracje i cukiernictwo
 Przeczytaj też:


Kumulacja pozytywnej energii,

Debata: Cukiernicy kontra Dekoratorzy

"Domek z Piernika" w tortownia.pl

Jurorem być...

Jak zaprojektować artystyczne wypieki


Kategorie: wydarzenia, od pasji do profesji: moja słodka firmaSzukaj

Kategorie
Autorzy

Agnieszka
Klimczak

Tadeusz
Branecki

Bożena
Sikoń

oraz goście »

Archiwum bloga